Czym jest Lego Ninjago?

Lego Ninjago to linia zabawek konstrukcyjnych stworzona przez duńską firmę Lego. Linia Ninjago została wydana w 2011 roku, a pierwsze zestawy zostały wydane w 2012 roku. Ninjago opiera się na fikcyjnym świecie Ninjago, a zestawy i minifigurki inspirowane są elementami kultury japońskiej, w tym ninja i samurajami. Ninjago stało się jedną z najpopularniejszych linii Lego, z szeroką gamą zestawów i minifigurek do kolekcjonowania.

Znaczenie nazwy

Nazwa „Ninjago” pochodzi z połączenia słów ninja i samuraj. Fabuła zabawek opiera się na scenach bitewnych pomiędzy dobrymi i złymi postaciami, a także na różnych wyścigowych bitwach, które toczą się w świecie Lego. Każdy zestaw zawiera minifigurki, stworzenia i pojazdy. Większość zestawów zawiera instrukcje budowania ogromnych stworzeń znanych jako „Lego Ninjago Titans”, które składają się z kilku mniejszych modeli, w tym zwierząt, ptaków i owadów. Tytani są wykorzystywani przez dobre i złe postacie w fabule.

Zestawy Lego Ninjago na przestrzeni kilku lat 

Pierwsze zestawy Lego ninjago (najchętniej kupowane) zostały wydane w 2011 roku, a pierwszy zestaw składał się z 483 elementów. Druga fala została wydana w 2012 roku i zawierała 617 sztuk. Trzecia fala ukazała się w 2013 roku z 707 sztukami, a czwarta fala ukazała się w 2014 roku z 822 sztukami. Piąta fala została wydana w 2015 roku z 913 sztukami, a szósta fala ukazała się w 2016 roku z 1044 sztukami. Siódma fala została wydana w 2017 roku z 1212 sztukami. Zestawy dostępne są w różnych przedziałach cenowych, w zależności od rozmiaru i ilości sztuk w zestawie. Najpopularniejsze zestawy to „Dragon Fortress” (7094), który kosztuje 400 zł; oraz „Ninjago Sky Guardian” (7093).

  • W 2012 roku Lego wyprodukowało specjalną edycję zestawu Ninjago, aby uczcić swoje 50. urodziny. Ten limitowany zestaw zawierał trzy różne modele: zielonego ninja, mistrza budowniczego i samuraja. Zestaw zawierał 1167 sztu, był sprzedawany wyłącznie w sklepie Lego w Rockefeller Center w Nowym Jorku.
  • W 2014 roku Lego wypuściło ekskluzywną kolekcjonerską minifigurkę Ninjago jako część swojego „Kalendarza adwentowego”. Kalendarz zawierał 24 różne minifigurki, które można było kupić w grudniu każdego roku. Kalendarz adwentowy 2015 był podobny do poprzedniego, z 24 różnymi minifigurkami do zebrania. Każdego dnia za drzwiami, które użytkownik mógł otworzyć za pomocą urządzenia elektronicznego wbudowanego w kalendarz, odsłaniano nową minifigurkę. W 2016 roku Lego wydało ekskluzywny zestaw Ninjago jako część swojej linii „Toy Story” dla Disney World w Orlando na Florydzie. Zestaw zawierał cztery różne modele i zawierał elementy z serii Toy Story i Ninjago.